Lubelscy Liderzy Bezpieczeństwa 2019 – wyniki konkursu

W czwartek 20 sierpnia w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się gala finałowa trzeciej edycji konkursu Lubelski Lider Bezpieczeństwa. W ramach konkursu  kapituła przyznała nagrody główne – statuetki Lidera – w 9 kategoriach oraz 4 wyróżnienia.


Bezpieczeństwo to niezwykle istotny, choć często niedostrzegany, aspekt naszego codziennego życia i pracy. Prawdziwe przykładanie wagi do działań z nim związanych to nie tylko podążanie za przepisami czy stosowanie się do ogólnie przyjętych standardów. To przede wszystkim nieustanna świadomość, że tam, gdzie w grę wchodzi ludzkie zdrowie i życie, nie ma miejsca na półśrodki. To właśnie liderzy bezpieczeństwa, stawiając człowieka zawsze na pierwszym miejscu, są wzorami do naśladowania i wytyczają ścieżkę innym. Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna postanowiło docenić tych, którzy podejmują wyróżniające się działania w tym zakresie.    

Organizatorem konkursu Lubelski Lider Bezpieczeństwa jest Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna. Partnerem wydarzenia jest Województwo Lubeskie. Honorowy patronat nad konkursem objął Minister Aktywów Państwowych – Jacek Sasin, marszałek województwa lubelskiego – Jarosław Stawiarski i prezydent miasta Lublin – Krzysztof Żuk. 

Nagrody:
1. Instytucja szkoleniowa: Biuro Zarządu Wojewódzkiego LOK w Lublinie

2. Agencja ochrony: Miejska Korporacja Komunikacyjna Sp. z o.o.w Lublinie 

3. Bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży: Akademia sportu i edukacji „Feel the Freedom”

4. Akcja promująca bezpieczeństwo (długofalowa): Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie 

5.  Wydarzenie o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa dla Stowarzyszenia Legia Akademicka 

6. Osobowość:  Marta Krzyżak – Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Starostwa Powiatowego w Lublinie

7. Bezpieczny Samorząd:  Gmina Niedrzwica Duża

8. Policjant: podinsp. Magdalena Jędrejek-Zarębska Naczelnik Wydziału Sztabu Policji KMP w Lublinie

9. Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej: OSP Mętów


Wyróżnienia:

1.  Akcja promująca bezpieczeństwo (długofalowa): MKS Perła Lublin, Marcin Wójcik, Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie za wspólną akcję „Odblaski ratują życie”

2. Osobowość: Artur Lis –  za działalność szkoleniową na rzecz poprawy bezpieczeństwa motocyklistów w ruchu drogowym