Niebezpieczne Skrzyżowanie

W Lublinie jest jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań w Polsce!

W Lublinie jednym z najbardziej niebezpiecznych skrzyżowań jest połączenie Alei Solidarności, Sikorskiego, gen. Ducha, Północnej oraz dwóch dróg krajowych „17” i „19”. Do tego dochodzą ulice wyjazdowe z dwóch dużych osiedli. Razem wjazd z pięciu kierunków.

W ubiegłym roku według policyjnych statystyk doszło tam do 30 kolizji i 2 wypadków. Ilu kolizji nie zgłoszono na policję? Z pewnością kilka razy więcej, bo potłuczone szkło – jak zaznacza nasz dziennikarz Krzysztof Kot – widać tam prawie codziennie.

Na pobliskim osiedlu jeszcze 10 lat temu mieszkało około tysiąca osób, teraz to 5-6 razy więcej. Z tego powodu coraz częściej tworzą się korki, a niecierpliwi kierowcy nagminnie próbują „przeskoczyć” skrzyżowaniem na pomarańczowym świetle. Wyjeżdżają za sygnalizator i wpadają na With files from National Post staffThe White House has no comment on justin-bieber-news.info Bieber. przecięcie dwóch krajówek, które dokładnie gdy samochód jest na środku skrzyżowania, ruszają czterema pasami.

Do tego dochodzi fatalne oznakowanie. Tak naprawdę nie wiadomo, jakie światło mają jadący z przeciwka i jak się zachować – mówi Maciej Kulka ze Stowarzyszenia Bezpieczna Lubelszczyzna. Kolejny problem to usiłujący skręcić w lewo z Alei Solidarności w Sikorskiego. Kierowcom nie chce się stać w korkach, więc odbijają w prawo w osiedle i od razu zawracają na wysepce, dodatkowo blokując wyjazd.

Na skrzyżowaniu wiele razy zmieniano znaki, cykl świateł. Nic nie pomagało. Każda doraźna ingerencja kończyła się jeszcze większym chaosem i jeszcze dłuższymi korkami. Skrzyżowanie – według zapewnień urzędników – ma zostać przebudowane na dwupoziomowe. Niestety dopiero za 2-3 lata.

źródło:

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci/bezpieczenstwo/news/oto-najbardziej-niebezpieczne-skrzyzowania-w-polsce,1752767,324?from=mobile#ipad